Všechny kategorie

Domů>Novinky>Výstava Novinky

Biocontainment kryt pro obdélníkový kbelík

Čas: 2022-01-22 Hity: 129

Obdélníkový kbelík s 12 otvory je speciálně navržen pro práci s 5ml (13x100mm) a 2ml (13x75mm) zkumavkami pro odběr krve (vakutainery). S celkovou procesní kapacitou až 48 zkumavek najednou poskytují výklopné rotory 48x5ml a 48x2ml vysokou efektivitu práce v nemocničních diagnostických laboratořích.

12
11

Práce v klinických diagnostických laboratořích však obvykle znamená práci s potenciálně infekčními vzorky, jako je krev nebo jiné tělesné tekutiny. Ale manipulace s infekčními mikroorganismy nebo škodlivými chemikáliemi je zcela běžná i ve výzkumných laboratořích. Aby byla zajištěna bezpečnost laboratorního personálu a aby se předešlo laboratorním infekcím (LAI) nebo jiným zdravotním rizikům, musí být během celého pracovního postupu přijata přiměřená opatření.

Centrifuga je jedním ze zdrojů aerosolů. Široká škála činností – včetně plnění centrifugačních zkumavek, odstraňování uzávěrů nebo víček ze zkumavek po centrifugaci a odstraňování supernatantu a následné resuspendování pelet – může vést k uvolnění aerosolů do laboratorního prostředí.
Pro odstřeďování nebezpečných vzorků, jako jsou zkumavky pro odběr krve (vakutainery), je tedy biokontejnment nezbytný.

10
9

Biocontainment kryty nezabraňují tvorbě aerosolů během centrifugace; spíše zajišťují, že aerosoly nemohou unikat z uzavřeného systému.
Pokud zkumavka praskne nebo uniká, neotevírejte centrifugu alespoň 30 minut po běhu. Vzhledem k tomu, že to nelze vždy zjistit před otevřením kbelíků nebo rotoru (náhlá nerovnováha může být prvním příznakem prasknutí trubky), doporučujeme před otevřením nádob vždy počkat alespoň 10 minut.
Také byste měli nakládat a vykládat kbelíky nebo rotor do biologické bezpečnostní skříně (zejména ve virologii a mykobakteriologii), abyste minimalizovali riziko úniku aerosolů.
Biologická bezpečnost je pro pracovníky laboratoře důležitá, velmi oceňujeme rady a návrhy na vylepšení našich konstrukcí odstředivek, které jsou schopny lépe chránit pracovníky laboratoře.

Předchozí:

Další:

Žhavé kategorie

+86-731-88137982 [chráněno e-mailem]